شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 16669
  تاریخ انتشار : 22 مهر 1391 15:18
  تعداد بازدید : 2145

  رييس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان:

  اقتصاد مقاومتي يك مدل كاملا قرآني است

  رييس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان گفت: اگر اقتصاد مقاومتي با تعبير مقام معظم رهبري حاكم شود، به يقين تحول عظيمي در اقتصاد رخ مي دهد و كشور مي تواند در مسير روبه جلوي خود هرچه سريع تر حركت و خود را توانمندتر سازد.

   

  به گزارش روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي اصفهان به نقل از رسا، حجت الاسلام والمسلمين دكتر حبيب رضا ارزاني، رييس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان، با اشاره به رهنمودهاي مقام معظم رهبري درباره مسائل كلان اقتصادي كشور ابراز داشت: اگر اين مباني را كنار يكديگر قرار دهيم روشن مي‌شود كه ايران اسلامي در دوران سي‌وسه ساله خود براي دفاع از ارزش‌هاي ديني و براي حفظ، تبيين، گسترش و حاكميت آموزه هاي اسلامي تلاش كرده است.
  وي ادامه داد: با عنايت خداوند اتفاق ارزشمند انقلاب اسلامي رخ داد و اين طبيعي است كه در اين مسير، بسياري از بدخواهان در مقابل ما ايستادگي كنند و طبيعي‌تر آن است كه ما نيز براي حفظ ارزش‌هاي ديني و اسلامي و همچنين حفظ باورها و اعتقادات خود در مقابل آنها ايستادگي ‌كنيم و از هيچ تلاشي فروگذار نكنيم.
  حجت الاسلام والمسلمين دكتر ارزاني خاطرنشان كرد: قرار ما بر اين نيست كه تلاش كنيم تا بمانيم، بلكه بايد تمام تلاش خود را براي ماندگاري اسلام به كار گيريم كه ماندگاري اسلام نيز در گرو بقاي آموزه‌هاي آن است.
  رييس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان افزود: اگر در اين بين كشوري بخواهد مستقل باشد و در مقابل مخالفان و مدل غلطي كه آنها براي اداره دنيا ترسيم كرده‌اند بايستد، اين استقلال بهايي دارد كه بايد بهاي آن را بپردازد و طبيعي است كه دشمن در عرصه‌هاي مختلف سياسي، فرهنگي و اقتصادي و با راهكارهاي مختلف در مقابل او مي‌ايستد.

  وي با بيان اين كه در عرصه سياسي زماني بحث جنگ را مطرح و هشت سال ما را مجبور به دفاع مي‌كنند، ابراز داشت: خوشبختانه انقلاب اسلامي با مقاومت و ايستادگي از دوران دفاع مقدس سربلند بيرون آمد.
  حجت الاسلام والمسلمين دكتر ارزاني افزود: در عرصه فرهنگي، زماني كه رهبر معظم انقلاب بحث شبيخون فرهنگي را مطرح مي‌كنند، دوباره بحث مقابله به ميان مي‌آيد كه در اين عرصه نيز بايستي دقيقا به روش خودش مقابله مي‌كرديم.
  رييس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان بيان داشت: حربه‌اي كه الآن دشمن براي ضربه زدن به ايران اسلامي به آن تمسك يافته، حمله اقتصادي است، كه در اين عرصه با اختلالاتي كه در بازار ايجاد مي‌كند سعي در به زانو در آوردن و فلج كردن ايران را دارد.
  وي تأكيد كرد: در اين زمان حساس است كه شخص رهبري بحث اقتصاد مقاومتي را مطرح مي‌كنند، در اقتصاد مقاومتي اساس بر اين است كه اگر شما علاقه‌مند به خريد كالايي هستيد و قدرت خريد آن را نيز داريد و با توجه به اين كه در حال حاضر راه نفوذ دشمن از راه اقتصاد است، براي مقابله با او از آن كالا استفاده نمي‌كنيد.
  حجت الاسلام ارزاني افزود: اگر اقتصاد مقاومتي با تعبير مقام معظم رهبري حاكم شود، به يقين تحول عظيمي رخ مي‌دهد و كشور مي‌تواند در مسير روبه جلوي خود هرچه سريع‌تر حركت كند و خود را توانمندتر سازد.
  رييس دفتر تبليغات اسلامي اصفهان اظهار داشت: به اين نكته بسيار ظريف و زيباي قرآن عنايت داشته باشيد كه چقدر زيبا مي‌فرمايد «ان مع العسر يسرا» و نفرمود«ان بعد العسر يسرا»، يعني با هر سختي آساني است نه بعد از هر سختي آساني، در نتيجه اگر كسي مي‌خوهد به آساني و راحتي برسد همان زمان سختي مي‌تواند زمان آسايش او نيز باشد و اين مدل رهبري يك مدل كاملا قرآني است.
  وي با اشاره به اين نكته كه اگرچه ايران هيچ گاه پيشنهاد صلح را ردّ نكرده است، اما صلحي كه دو طرف از حقوق برابري بهره‌مند باشند، ادامه داد: بسياري بر اين باورند كه اگر ما با آمريكا قرارداد صلحي را امضا كرديم و ارتباط برقرار شد، تمام مشكلات ما حل مي‌شود، سؤال من اين است آيا كشورهايي كه با آمريكا رابطه دارند هيچ مشكلي ندارند يا مشكلاتي به مراتب بيشتر از ما دارند.
  حجت الاسلام والمسلمين دكتر ارزاني در پايان افزود: امروز نسل جوان ما بايد برسد به اين كه باور ما اين است كه روي پاي خود ايستاده‌ايم؛ اما اگر به كسي وابسته بوديم و سي‌وسه سال اين گونه مقاومت نمي‌كرديم به اين نقطه نمي‌رسيديم و علت موفقيت كشورهاي پيشرفته دنيا نيز همين است كه توانسته‌اند روزي سختي‌ها را تحمل كنند و امروز در دنيا حرفي براي گفتن داشته باشند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :