شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 181760
  تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 21:17
  تعداد بازدید : 1837

  جایگاه استان اصفهان در پیشینه تمدنی ایران بسیار ویژه، متمایز و فاخر است

  حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه جایگاه استان اصفهان در پیشینه تمدنی ایران بسیار ویژه، متمایز و فاخر است، گفت: نمی توان گفت اصفهان نصف جهان است و این شهر با کتاب مأنوس نباشد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در آیین روز اصفهان که به همین مناسبت در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور مقام عالی وزارت در سرای اهل قلم برگزار شد ضمن تبریک عید بزرگ مبعث و با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی گفت: معجزه جاوید نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) که ماندگار است و مانایی داشته و خداوند پیام خود را در قالب رسالت تمام رسل به نسل بعدی منتقل کرده کتاب است و در قالب کتاب معجزه منتقل شده است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه جایگاه استان اصفهان در پیشینه تمدنی ایران بسیار ویژه، متمایز و فاخر است، تصریح کرد: به دلیل همین جایگاه است که امروز و در این جایگاه اصفهان میزبان و در محضر شما بزرگواران فرهنگ و ادب کشور است.

  وی ضمن تشکر از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه معاونین و مشاورین این وزارتخانه، استاندار و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، نویسندگان، مولفان و صاحبان قلم برای حضور در آیین نکوداشت روز اصفهان افزود: زمانی که از شهر طراز اسلامی و شهر خلاق صحبت می شود نمی توان چنین شهری را از کتاب جدا کرد و نمی توان دانش محوری را از اصفهان جدا کرد.

  حجت الاسلام ارزانی بیان کرد: نمی توان گفت اصفهان نصف جهان است و این شهر با کتاب مأنوس نباشد و امروز باید ارتباط بیشتر و بهتر از گذشته با کتاب برقرار کرد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به طرح میثاق با کتاب خاطرنشان کرد: در طرح میثاق با کتاب تمام مسئولان استان سوگند یاد می کنند که نسبت به کتاب وفادار باشد و هر روز از نیم تا یک ساعت برای مطالعه وقت گذاشته شود.

  وی همچنین به طرح «ادا» اشاره کرد و افزود: در طرح «ادا» یا اشتراک دیجیتالی اندیشه ها هر شخصی مطالعات خود را در فضای مجازی به اشتراک می گذارند تا علاقه مندان بتوانند به آن دسترسی پیدا کند.

  شایان ذکر است بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار فردا برای خواندن دیر است...، از ١٥ تا ٢٥ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب از ساعت ١٠ صبح الی ٢٠ آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی است و غرفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز به مناسبت آیین روز اصفهان ١٧ اردیبهشت ماه در این نمایشگاه برپا بود.

  گفتنی است علاوه بر دکتر جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین وی، دکتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان، دکتر مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و جمعی از فرهیختگان و ناشران و مولفان اصفهانی نیز در آیین روز اصفهان حضور داشتند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :