شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 208571
  تاریخ انتشار : 3 خرداد 1396 18:56
  تعداد بازدید : 996

  مدیرکل ارشاد اصفهان خبر داد:

  میزبانی 5 ساله اصفهان از جشنواره فیلم کودک و نوجوان/ حضور بخش خصوصی برای اتمام تئاتر بزرگ شهر

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: با توجه به اولویت ارشاد برای واگذاری خدمات به بخش خصوصی، تمام سالن ها در شهرستان ها به بخش خصوص واگذار می شود و برای اتمام تئاتر بزرگ شهر در بزرگراه شهید کشوری به سبب نبود اعتبار دولتی، فراخوان سرمایه گذاری داده شده و تاکنون 3 شرکت اعلام آمادگی کرده اند.

  حبیب رضا ارزانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص برگزاری سی امین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اظهار کرد: با صحبت هایی که با وزیر سابق و وزیر کنونی ارشاد به عمل آمد، در اصفهان ماندن این جشنواره قطعی شد و جای دیگری نخواهد رفت.

  وی افزود: در این زمینه لازم است اصفهان هم از خود، اشتیاقی نشان دهد، سال گذشته هم با وجود اصرارهای فراوان تهران، این کار صورت نگرفت.

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به زمان برگزاری جشنواره کودک تصریح کرد: 10 تیرماه برای برگزاری سی امین جشنواره فیلم کودک و نوجوان قطعی شده که به مدت یک هفته ادامه دارد.

  *میزبانی 5 ساله اصفهان از جشنواره فیلم کودک و نوجوان

  ارزانی ادامه داد: البته پیشنهاد شد تا زمان آن به صورت قمری مشخص شود تا هرساله تغییر نکند ولی مسلم است که برگزاری این جشنواره برای 5 سال متوالی در اصفهان قطعی شده است.

  وی خاطر نشان کرد: این جشنواره به عنوان نشانی برای اصفهان شده است و استان های دیگر بهتر است به برگزاری جشنواره های دیگری فکر کنند.

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به برنامه « شب های رمضان» هم اشاره کرد و گفت: ماه رمضان برای هر کس معنای خاصی می یابد، اما فضای معنوی شهر ما در ماه رمضان مشخص نیست تا فرد ضمن شادی از برکات این ماه استفاده کند.

  ارزانی اضافه کرد: قرار است در فاصله 5 تا 15 ماه مبارک رمضان که مقارن با ولادت امام حسن مجتبی است، هنرمندان در فضای هنرستان هنرهای زیبا حضور یابند و با تدارک نوشیدنی ها و خوراکی های هدفمند با یکدیگر دیدار کرده و آثار خود را به نمایش بگذارند.

  وی در خصوص عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز یادآور شد: با وجود کمبود بودجه عمرانی، ساخت مجدد ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد و آماده سازی فضای بیرونی هنرستان هنرهای زیبا اتفاق خوبی که رقم خورد.

  * استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اولویت این اداره در واگذاری خدمات به بخش خصوصی خاطر نشان کرد: اگر مردم در حوزه فرهنگ بانشاط وارد شوند، اتفاقات خوبی خواهد افتاد، مگر کل بدنه دولت چه تعداد هستند، در همین راستا واسپاری برنامه ها و فعالیت ها به بخش خصوصی، موجی را ایجاد کرده و مجتمع فرشچیان هم به بخش خصوصی واگذار شد و با اتکا به همین نیرو سالن های متعدد سینما هم در سطح شهر به بهره برداری رسید.

  وی ادامه داد: تمام سالن ها در شهرستان ها به بخش خصوص واگذار می شود و برای اتمام تئاتر بزرگ شهر در بزرگراه شهید کشوری به سبب نبود اعتبار دولتی، فراخوان سرمایه گذاری داده شده و تاکنون 3 شرکت اعلام آمادگی کرده اند.

  ارزانی با اشاره به تئاتر و اجراهای صحنه ای، تأکید کرد: توجه به این امر سبب شد تا فضای بازتری را در این عرصه شاهد باشیم که مصالح استانی هم در این زمینه رعایت شد؛ گاهی باز شدن فضا با پرده دری همراه می شود اما تلاش بر این بود که فضا را به گونه ای مهیا کنیم که هم اهل هنر از آن استفاده کند و هم متدینین در آن احساس ناراحتی نکند.

  وی با اشاره به فعالیت های قرآنی ارشاد اذعان کرد: دو سال پیاپی رتبه نخست کشور را در این زمینه به دست آوردیم و دوازدهمین دوره جشنواره مدهامتان را در سال گذشته با اختصاص اعتبار بالایی برگزار کردیم.

  * سرنوشت شهرک چاپ و نشر

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به شهرک چاپ و نشر کتاب هم اشاره کرد و گفت: ناشران و چاپخانه داران هنوز به جمع بندی نرسیده اند و به دنبال مکانی با قیمت مناسب هستند، مکان احداث هنوز مشخص نشده است ولی شهرک صنعتی جی به سبب وجود برخی از چاپخانه ها پیشنهاد شده که هنوز قطعی نیست.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :