شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 75800
  تاریخ انتشار : 13 خرداد 1394 12:8
  تعداد بازدید : 2998

  تعریف 10 اصل برای فعالیت های ارشاد اصفهان

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: با همه گروه ها و جناح ها ارتباط خوبی خواهم داشت و معتقدم که با کنار زدن جناح مخالف، توفیقی حاصل نمی شود.

  به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی پیش از ظهر امروز در نخستین نشست خبری خود در سمت مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با خبرنگاران استان اظهار کرد: بنده عضو هیچ جناح خاصی نیستم و خط ما، خط حضرت امام (ره) است و قطعا در آینده با همه گروه ها و جناح ها ارتباط خوبی خواهم داشت و معتقدم که با کنار زدن جناح مخالف، توفیقی حاصل نمی شود.

  وی گفت: یک سری اصولی را به عنوان اصول حاکم در اداره فرهنگ و ارشاد استان تعریف کرده ایم که برای این منظور 10 اصول در نظر گرفته ایم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اصول حاکم در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: مسئله اول ایجاد نشاط و پویایی در مجموعه است تا طبق آن بتوانیم مجموعه ای متحرک داشته باشیم.

  وی با اشاره به اصل دوم در کارهای خود افزود: اصل تعامل از دیگر اصولی است که بر طبق آن معتقدیم اگر در مجموعه ای تعامل وجود نداشته باشد، مجموعه یا می میرد یا منزوی می شود بنابراین اگر معتقدیم که اصفهان، پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است قطعا باید در عرصه بین الملل نیز فعالیت های خوبی انجام دهیم.

  ارزانی ادامه داد: اصل خودباوری به عنوان اصل سوم حاکم در اداره است به این معنا که اگر چه جمعیت ما نسبت به دنیا یک صدم است و از طرف دیگر در تولید علم، 1.7 درصد است که نشان دهنده جایگاه ویژه ما در دنیاست.

  وی ادامه داد: اگر چه توانسته ایم در حوزه تولید علم گام های بلندی برداریم اما هنوز نتوانسته ایم علم خود را به اشتغال برسانیم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه گفت: حال سؤال ما این است که آیا فرهنگ سازی در عرصه های مختلف از جمله اشتغال صورت گرفته یا اینکه آیا اندیشمندان و هنرمندان ما به کمک اشتغال آمده اند یا اینکه هنوز همان نگاه سابق است.

  وی در ادامه بیان کرد: اگر منابع را در چهار عرصه انسانی، سرمایه ای، راهبردی و مالی تعریف کنیم، باید تلاش کنیم از همه آنها حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

  ارزانی نشاندن لبخند حلال بر چهره مردم را اصل پنجم حاکم در اداره ارشاد تعریف کرد و گفت: برای شاد کردن مردم و اینکه شادی را بر چهره مردم بنشانیم نهایت تلاش خود را می کنیم تا نشاط در جامعه تجلی پیدا کند.

  وی با اشاره به اینکه اصل دیگر در اداره ارشاد اصفهان باید به عنوان مدل و الگو در دنیا مطرح باشد، افزود: بر اساس این اصل اگر اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است بنابراین باید نه تنها در استان، که در دنیا نیز به عنوان استان مطرح شناخته شود چرا که این استان از ظرفیت های بالایی برخوردار است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، تسهیل و تسریع در کارها را اصل هفتم در اداره ارشاد اصفهان عنوان کرد و گفت: از عمق جان باور دارم که باید از ظرفیت های فرهیختگان و هنرمندانمان استفاده کنیم و از طرفی نیز در فرآیند تسهیل صدور مجوز در عرصه های مختلف گام های بلندی برداریم.

  وی با اشاره به هشتمین اصل اداره ارشاد اصفهان عنوان کرد: پایش و پویش از جمله موضوعاتی هستند که در این اصل گنجانده شده است به طوری که رصد کردن مؤسسات، به معنای پایش و اگر بتوانیم آنها را پویا کنیم، آن وقت می توانیم در جهت رتبه بندی مؤسسات فرهنگی هم گام برداریم.

  ارزانی ادامه داد: در حال حاضر 5هزار مجوز کتاب در تهران 14 هزار مجوز در قم و 5هزار مجوز نیز در مشهد صادر می شود این در حالی است که نزدیک به یک هزار و 700 مجوز کتاب در اصفهان انجام می شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان حرکت به سوی تمرکززدایی و جلوگیری از تمرکزگرایی را اصل 9 حاکم در اداره ارشاد اصفهان دانست و گفت: در حال تلاش هستیم که صدور مجوز در عرصه های مختلف در اصفهان انجام گیرد تا قسمتی از دغدغه های هنرمندان و فعالان عرصه هنر و فرهنگ کمتر شود.

  وی تصریح کرد: توجه ویژه به شهرستان ها و استفاده از نیروهای ارزشمند و توانمند شهرستانی با هدف فعال تر کردن عرصه فرهنگ و هنر اصفهان نیز به عنوان دهمین اصل حاکم در اداره ارشاد اصفهان است که باید بر طبق آن عمل کنیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :