شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 79222
  تاریخ انتشار : 1 مرداد 1394 19:40
  تعداد بازدید : 1531

  بسیاری از هنرمندان اصفهان وضعیت معیشتی مناسبی ندارند

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هم اکنون بسیاری از هنرمندان استان به دلیل عدم توجه مسئولان به رفع نیازهای معیشتی آنها، وضعیت نامناسبی دارند به طوری که تعدادی از آنها نیازمند مبالغی اندک برای ادامه زندگی شان هستند.
  به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی پیش از ظهر امروز در شصت و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر هنرمندان پیشکسوت استان نیازمند توجه بیشتری هستند، اظهار کرد: هم اکنون بسیاری از هنرمندان از نظر معیشتی با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند که تشکیل شورای فرهنگ عمومی می تواند گره گشای بسیاری از این مشکلات باشد.
  وی در ادامه افزود: در حال حاضر بسیاری از خیرین در سطح شهر اصفهان به منظور آزادی زندانیان مبالغ هنگفتی را پرداخت کرده اند به طوری که طبق آخرین آمار به دست آمده در ماه مبارک رمضان امسال، مبلغ 3 میلیارد تومان برای این منظور از سوی خیرین جمع آوری شد و بر همین اساس آنها می توانند در حمایت از هنرمندان هم گام های موثری بردارند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه عنوان کرد: با تشکیل شورای هنر استان اصفهان، نه تنها جمع زیادی از هنرمندان استان می توانند حضور پیدا کنند، که زمینه ارائه پیشنهادات و مشکلات را از سوی این دسته از افراد فراهم می کند.

  وی در ادامه گفت: در شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان، مباحث کلان مربوط به حوزه فرهنگ مطرح می شود و همچنین تشکیل چنین شورایی می تواند فضای مناسبی برای رفع مشکلات و همچنین ارتباط دو سویه میان هنرمندان استان با مسئولان فرهنگی ایجاد کند.

  ارزانی به نامگذاری یک روز به عنوان روز ایثار و شهادت در شهرستان ها اشاره کرد و افزود: نامگذاری چنین روزی برای شهرستان های مختلف می تواند انسجام و پایداری میان مردم را دو چندان کند.

  وی تاکید کرد: با نامگذاری روز ایثار و شهادت برای شهرستان ها، مسئولان ذی ربط موظف به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، تجلیل از شهدا و خانواده های آنها و همچنین کارهای تبلیغاتی دیگر هستند تا این روز به عنوان روز ملی در تاریخ به ثبت برسد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر تشکل ها و هیئت های مذهبی زیادی در سطح استان فعالیت می کنند که هر کدام وظایفی خاص بر عهده دارند بنابراین چنانچه یک هیئت خاص عزاداری برای ماه محرم امسال در نظر گرفته شود، بدون شک یکپارچگی برنامه ها دو چندان می شود.

  وی تصریح کرد: در صورت موافقت رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، هیئتی ویژه برای برگزاری مراسمات مذهبی در ماه محرم به ویژه عاشورا و تاسوعا تشکیل شود تا شاهد مراسم مذهبی منسجم تری در اصفهان باشیم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :