شبکه انديشمندان قم
 
 

 

  Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
  کد خبر : 90327
  تاریخ انتشار : 9 دی 1394 22:32
  تعداد بازدید : 2082

  اقتدار حریم دفاعی کشور مرهون عملکرد سپاه و بسیج است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: اگر امروز در حوزه دفاعی توانسته ایم اقتدار را در حریم کشور حفظ کنیم به دلیل استراتژی هایی است که سرداران پاسدار باتجربه ما با اندوخته های خود به کار بردند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان حجت الاسلام و المسلمین  حبیب رضا ارزانی در همایش نخبگان و فعالین فرهنگی سپاه گفت: اگر امروز بخواهیم چند مؤلفه جمهوری اسلامی ایران را که آن را از دیگر کشورها متمایز ساخته نام ببریم، یکی از آن ها بسیج و سپاه پاسداران است که از این جهت، هم پاسداران ما باید به خود ببالند و هم ما به آن ها افتخار کنیم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: اگر امروز در حوزه دفاعی توانسته ایم اقتدار را در حریم کشور حفظ کنیم تا جوانان این مرز و بوم با آرامش خاطر زندگی کنند و به علم بپردازند به خاطر استراتژی هایی است که سرداران پاسدار باتجربه ما با اندوخته های خود به کار بردند و جنگی را در ٢ هزار کیلومتر دورتر از کشور با دشمن انجام دهند و امنیت کشور را تأمین کنند.

  ارزانی تثبیت جایگاهی در جهان را از عوامل مؤثر در پیشرفت در حوزه های علمی، فرهنگی دانست و افزود: اگر بخواهیم در حوزه فرهنگ بر فرهنگ غربی غلبه کنیم باید از میان برهایی استفاده کنیم که زودتر به نتیجه برسیم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ابلاغ، اغنا، سبک سازی و سیره سازی را چهار مدل آموزش دینی بیان کرد و اظهار داشت: حوزه ابلاغ ارزش ها را به مخاطبین انتقال می دهد، عرصه اغنا افراد را به وسیله دلایل و برهان ها قانع می کند، عرصه سبک سازی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز بر آن تأکید داشتند و سبک زندگی ایرانی اسلامی را برای اجرای آن بیان کردند و سیره سازی که باید فرد به گونه ای زندگی کند که تا هزار سال آینده برای خود برنامه داشته و در هریلحظه نیز آمادگی مرگ و آخرت را در وجودش حس کند؛ چهار مدل آموزش دینی است.

  وی عرصه سبک سازی را یکی از مهم ترین عرصه ها برشمرد و اظهار کرد: سبک سازی از جمله روش هایی است که غرب و اروپا توانسته از آن استفاده کند و هر آنچه که در نظر دارد به مخاطبین خود قالب سازد.

  ارزانی اضافه کرد: متأسفانه غرب در تمام حوزه ها از این روش استفاده کرده و به موفقیت دست یافته است به گونه ای که از حوزه علمی تا حوزه هایی مانند رستوران های زنجیره ای که در سرتاسر جهان پهنای آن را گسترانیده است همه در قالب همین روش بوده است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بیان داشت: متأسفانه حوزه ای که امروز در کشور و مجموعه های فرهنگی ما کم تر دیده می شود؛ حوزه سبک سازی فرهنگی است که با توجه به تأثیرگذاری بالایی که دارد؛ کم تر به آن پرداخته می شود.

  وی افزود: امیدواریم با زیرساخت هایی که امروز برای این امر آماده شده نخبگان علمی و فرهنگی ما برای تحول در این عرصه دست به اقدام بزنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :